KOPI Trenažér testov AOCP štatistika

Využite trenažér cvičných testov a ušetríte čas

AOCP v rámci svojho portálu ponúka nástroj pre efektívnu prípravu na odborné skúšky.

Asociácia obchodníkov s cennými papiermi (AOCP) v rámci svojho portálu ponúka nástroj pre efektívnu prípravu na odborné skúšky. Týmto nástrojom je trenažér cvičných testov, ktorý jeho používateľom ušetrí množstvo drahocenného času a zvyšuje šancu na úspešne zvládnutie odbornej skúšky.   

Ako na to?

K trenažéru je prístup cez web stránku www.aocp.sk kliknutím na „Skúšky“

a následne na „Cvičné testy“

alebo priamo cez link https://www.aocp.sk/skusky/main.php?pg=20231012115835&cmd=trenazer

Najefektívnejšie je však prihlásiť sa cez svoje rodné číslo priamo do svojej osobnej karty. (Osobnú kartu má k dispozícii každá osoba bez ohľadu na to či v minulosti využila AOCP na skúšky, alebo OFV.)

Dolfiho TIP! Prečítajte si tiež: AOCP získala poverenie NBS na organizovanie odborných skúšok pre vyšší stupeň

Vstup do tejto karty je cez E-learning kliknutím na tlačidlo „E-learning“.

Následne sa zadá rodne číslo a klikne na „Pokračuj“.

Vstup do osobnej karty je len možnosť, nie povinnosť. Výhodou tejto alternatívy je „personalizovaný“ trenažér, čo znamená, že osoba má rovno prednastavený nepovinný identifikátor na svoje rodne číslo (možnosť, ktorá sa da zmeniť).

V osobnej karte je potom tlačidlo „Trenažér“.

Dolfiho TIP! Prečítajte si tiež: Dištančná forma odborných skúšok bude ako trvalá možnosť

Ako nastaviť trenažér pre čo najefektívnejšiu prípravu?

  1. Zadať nepovinný identifikátor a kliknúť na Info + Rozšírené možnosti. Pri otvorení trenažéra cez osobnú kartu systém automaticky ako identifikátor použije rodné číslo a otvorí možnosť zmeny jeho nastavenia. POZOR pri inom nepovinnom identifikátore, ako je rodné číslo, je dôležité si skontrolovať počet doterajších záznamov teda testov za celú históriu. Vhodné je, aby neexistovali žiadne záznamy.
  2. Zmeniť systém generovania otázok z „Náhodné“ na „Prednostne nové + nesprávne zodpovedané“.
  3. Počet všeobecných otázok nastaviť najskôr na 0 a po vyčerpaní všetkých otázok z odbornej časti tento počet zmeniť na 30.

Pri dodržaní vyššie uvedeného postupu trenažér zabezpečí, že pri dostatočnom počte realizovaných testov (maximálne cca. 20 , pričom presný počet záleží od sektora, stupňa a počtu chýb pri testoch) osoba mala v cvičných testoch všetky otázky, z ktorých bude generovaný aj „ostrý“ test pri skúške. Zároveň platí, že k uvedenému sa osoba dopracuje najnižším možným počtom realizovaných cvičných testov, čo znamená úsporu času.

V prípade záujmu o opätovné pretestovanie sa, je toto možné jednoduchou zmenou identifikátora (napr. v prípade rodného čísla pridaním písmena x alebo čohokoľvek iného).

Dolfiho TIP! Prečítajte si tiež: Zmena poplatku za odborné skúšky a osobitné finančné vzdelávanie